Grafik Tasarım
Toromedya sanat ve teknolojiyi bir araya getiren grafik tasarım alanıyla bir çok yaratıcı iletişim çalışmasına imza atmıştır. Görsel bir iletişim yöntemi olan grafik tasarım aslında iletişim dilidir. Bir konuyu aktarmak veya problemi çözmek amacıyla mesajları aktarmak niyetiyle görsel öğelerin bir araya gelmesi ile grafik tasarım çalışması yapılmış olur. Grafik tasarım çalışmalarının merkezinde bilgi ve deneyimi olan insan gücü vardır. Bu nedenle alanında uzman ekibimiz ile duygu, düşünce, ifade ve fikirlerin can bulmasını sağlıyoruz.
Grafik tasarımın özünde yatan prensipler tipografi, sayfa dengesi ve düzenidir. Bu düzenlemeler gelişen teknolojiler ile genişlemiştir ve yaratıcılık alanlarının artmasını sağlamıştır. Grafik tasarım ile Kurumsal Kimlik Tanıtımı, Katalog Tasarımı, Dergi Tasarımı, Banner Tasarımı, Masco Tasarımı, Afiş,Broşür, El İlanı Tasarımı ve İnfografi Sunum Tasarımı çalışmaları yapmaktayız. Böylelikle firmaların ihtiyaç duyduğu kurumsal iletişim çalışmalarına zemin hazırlanarak, istenen verimin yakalanmasını hedefliyoruz.
1922 yılında William Addison Dwiggins ilk defa grafik tasarım kavramını gündeme getirmiştir. İletişim alanı ele alındığında oldukça yeni bir kavram gibi görünse de tarihinin insanlık kadar eski olduğu da iddaa edilmektedir. İlk insanların yaşam yuvası olan mağaralardaki el yapımı çizimlerin grafik tasarımın ilk örneği olduğu birçok kuramın temelini oluşturmaktadır. Profesyonel grafik tasarım çalışmaları dijitalleşen dünya ile paralellik göstermektedir. Bilgisayar ve kullanılan programların sağladığı kolaylıklar yaratıcı çalışmaların ortaya çıkarak gelişmesine vesile oluştur.
Grafik tasarım çalışmalarının en önemli özelliği bir çok konu ve malzemeyi bir araya getirebilmesidir. İstenilen konuda, var olan çalışmalar ile yaratıcı ve yeni çözümler ortaya çıkabilir. Buradaki yaratıcı yaklaşım, var olan malzemeleri ile yeni bir kompozisyon ve kurumsal anlatım dili geliştirmektir.
İstenilen çalışmanın en optimal sürede ve iyi bir ekiple üretilmesi için Toromedya olarak uzman ekibimizle hizmet veriyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmaların tamamında uyguladığımız proje yönetim süreçleri ile doğru görsel tasarım uygulamaları ortaya koymaya devam ediyoruz.

Grafik Tasarım en kısa tanımıyla, resmin stilize edilmiş halidir. Bundan dolayı desen bilgisi gerektirir. Tasarım yapabilmek için bilgisayarı iyi kullanabilmek yetmez. Tasarımcı desen gücünü, renk bilgisini ve yaratıcılığını teknolojiyle buluşturması gerekir.

Grafik Tasarım Amacı

Tasarım yaptırmanın amacı iletişim ve estetik kaliteyi üst noktaya çıkarmaktır. Teknolojinin hayal gücü ve yaratıcılıkla buluştuğu noktada, oluşturulan tüm görsel ve çizimlerde, grafik tasarım ortaya çıkar. Kurumlar iletmek istedikleri tüm mesajları grafik tasarımı kullanarak, belirli bir düzen içine oturtup hedef kitlesine iletir. Hedef kitlenin dikkatini üstüne çekerek kendisini benimseten, firmalar, ürün ve hizmete dayalı olarak, grafik tasarımların sonuçlarında, kendisini göstermektedir. Grafik tasarım yapılırken çizgi, açık, koyu, gri tonlama, renk, biçim, doku, yön, ölçü, gibi tasarı ilkelerine dikkat edilmelidir.

Logo Kurum Kimliğinin Harcıdır

Grafik tasarımın ilk ayağı logo ve amblem hazırlığıdır. Logotype Kurum kimliğinin İnşası oluşturur. Logotype markanın akıllarda kalmasını sağlar ve amblem olarak her yerde kullanılır. Hazırlanan amblem logo olarak kartvizit, zarf gibi kurum kimliğinin diğer parçaları olacak nesneler üzerine eklenir ve ilk aşama tamamlanır. Logo tüm ürünlerinden üzerinde afiş, el ilanları, dergi reklamları TV reklamları gibi mecralarda yayınlanır. Amblem ve logo tüm tanıtımların, reklamların olmazsa olmazıdır.

Amblemin üstlendiği görev, kurumun hedef kitlesinde hissedilebilir etki yaratmasıdır. Bunun için amblem grafikçi tarafında iyi düşünülerek hazırlanmalı sade, dikkat çekici ve algılanabilir şekilde hazırlanmalıdır. Ürünü temsil eden, küçüldüğünde etkisini kaybetmeyen bir şekle büründürülmelidir. Firmanızın ulusal ve uluslararası alanda prestijinin yükselmesi, iş kalitenizin artmasında en önemli etken kurum kimliği çalışmasıdır.

Web Tasarım Kurumun Sanal Dünyadaki Arka Bahçesidir

Grafik tasarımın türlerinden bir diğeri ise web sitesi yaptırmaktır. Dijital dünyada başarıya ulaşmak adına oldukça sağlam adımlardan biridir. İnternet dünyasında yerini almayan şirketlerin, alanlara göre rekabette geri kaldığı kanısı her geçen gün artmaktadır. Pazarlama ve reklamın dijital dünyada yayılması, kurumsal vitrinin oluşmasını ve tamamlanmasını da internet sitelerinin olmasını tetiklemiştir.

Banner Tasarım

Banner Tasarım grafik tasarım kollarının bir diğeridir. Kurumun internet sayfalarında google’ye verdiği reklamlardır. Belli ücret ve ölçülere göre hazırlanır. Banner tasarımlar kurumunuzun her alanda tanınmasını sağlayacaktır.

Comments

İlginç Bulabileceğiniz Daha Fazla Yazılarımız