Hava Çekimi

Teknolojinin hayatımızın her alanına girmesi ve giderek gelişmesi ile birlikte insansız hava aracı drone ile tanıştık. Adını ilk savunma sanayi sektörü için duyduk. İlk üretim amacı bu olsa dahi son yıllarda prodüksiyon işlerinin ve hava çekimlerinin vazgeçilmez bir parça oldu.
İnsansız hava aracı drone kullanımından evvel, hava çekimi yapmak için helikopter kiralamak gerekiyordu. Helikopteri kullanacak bir pilot ya da jimmy jeep gerekiyordu. Tüm bunların maliyeti ise prodüksiyon isteyen firmalar için oldukça maliyetli oluyordu. Drone sayesinde hava çekimi hem maliyet hem de zaman açısından oldukça uygun bir hale gelmiştir.
Kurumsal tanıtım filmlerine ihtiyaç duyulduğunda hava çekimi zorunludur. Özellikle otel, konut projesi, tesis ve fabrika gibi alanları hedef kitleye tanıtırken tam boyutların görülmesini sağlamak adına önemlidir.
Drone ile hava çekimi yapılması işi ise ehline teslim edilmelidir. Çünkü ciddi denetimler ve izinler gerektirmektedir. Drone kullanmak için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden ehliyet sahibi olmak gerekir. Toromedya olarak bu konuda oldukça bilgili ve titiz bir ekip ile hizmet veriyoruz. Çekimler sırasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden alınacak uçuş izinlerini ve diğer yasal prosedürleri eksiksiz şekilde tamamlıyoruz. Ekibimiz içerisinde hava çekimi sırasında drone kullananlar ticari uçuş ehliyetine ve drone pilotluğu sertifikasına sahiptir.
Hava çekimleri birçok alanda yapılabilir ve geniş kitlere erişebilir. Görsel kalitesinin yüksekliği ve kompozisyonu olan çalışmalar sayesinde firmalar büyük bir etkileşim ağı yaratabilir.
Konser, miting gibi büyük kitlelerin bir arada bulunduğu zamanlarda tüm alanı görecek şekilde çekim yapılabilir, video hazırlanabilir veya canlı yayın yapılabilir.
Büyük konut projeleri, tatil köyleri gibi alanların tamamını görecek şekilde çekimler yapılabilir ve 360 derece sanal tur ile desteklenebilir.
Hava çekimlerinin başarılı olmasındaki en büyük etken, doğru bir ekiple çalışmaktır. Doğru açıların yakalanması, verilmek istenen mesaja yönelik bir kompozisyon oluşturulması ve firmanın kurumsal kimliğine uygun bir video hazırlanması gerekir.

Comments

İlginç Bulabileceğiniz Daha Fazla Yazılarımız